Słowami Naszych Przyjaciół z Ukrainy...

Pomoc humanitarna od filantropów z Polski

Organizacja pozarządowa „Academic Space” godnie walczy na frontach frontu humanitarnego.
Dziś dzięki Polskiej Organizacji Dobroczynności „Konwój Dobroci” reprezentowanej przez Jacka Stielowa i prezesa Wojciecha Świtały Fundacji „Fundacja Sztuka Wyboru” otrzymaliśmy bezcenny ładunek humanitarny, który w najbliższych dniach trafi do poszkodowanych mieszkańców Czernihowa .
Pieluchy, żywność, ubrania dla dzieci i dorosłych, materace, artykuły higieniczne, lekarstwa – to nie jest cała lista pomocy, jaką szczerze udzielili nam nasi przyjaciele z zagranicy.
Sytuacja w rejonie Czernihowa była trudna ze względu na to, że ludzie byli pod ciągłym ostrzałem przez ponad 2 tygodnie. Brak prądu, wody i gazu. Mosty były kontrolowane przez wojska rosyjskie lub wysadzane w powietrze. Jakakolwiek możliwość przekazania pomocy humanitarnej była niebezpieczna ze względu na ostrzał. Obecnie sytuacja stopniowo się stabilizuje, ale wciąż wiele dróg pozostaje zaminowanych, więc bardzo trudno jest zakładać łańcuchy logistyczne.
W imieniu wszystkich Ukraińców serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom, Polakom, którzy wspierają swoich sąsiadów w czasie wojny.
Razem do zwycięstwa!

 

Oryginalne artykuły

https://aprostir.org.ua/2022/04/06/

https://aprostir.org.ua/2022/04/07/