Wieniec Zdrój to miesjcowość sanatoryjna położona w okolicy Włocławka w województwie kujawsko-pomorskim.

Można byłoby powiedzieć kolejne Sanatorium, lecz obiekt ten zasługuje na miano kurortu ponieważ jego wielkość zarówno pod względem bazy noclegowej jak i terenu jaki zajmuje dokładając do tego dużą bazę zabiegową i eleganckie wnętrza sprawia, że można poczuć się tutaj jak w luksusowym hotelu.

Od 1923 roku Uzdrowisko Wieniec-Zdrój przyjmuje w swoich murach kuracjuszy, jednakże swój blask odzyskało w 2015 roku kiedy to za sprawą lokalnego przedsiębiorcy Pana Krzysztofa Grządziela przeprowadzono tutaj gruntowną modernizację i nadano temu miejscu prestiż jakiego chciałyby otrzymać liczne inne sanatoria.

Zwiedziłem obiekt osobiście przez co zapraszam w niniejszym artykule do wspamiałej pozdóży po Jutrzenka Medical SPA
Wojciech Świtała - Prezes Fundacji Sztuka Wyboru

 

 

 

 

 

 


Uzdrowisko Wieniec Zdrój jest miejscem, w którym możemy poprawić własny stan zdrowia i kondycję fizyczną w ramach trzech możliwości pobytowych:
- Komercyjnie czyli pobyty prywatne
- W ramach rehabilitacji zdrowotnej ZUS
- względem skierowania z NFZ

Placówka specjalizuje się w kilku profilach leczniczych i właśnie pod takich klientów nastawiona jest bazą zabiegową. Leczy się tutaj schorzenia reumatologiczne, narządów ruchu, kardiologiczne, dróg oddechowych, układu trawienia oraz układu nerwowego.

Liczne zabiegi z których korzystają kuracjusze są w zależności od schorzenia rozlokowane są po terenie całego kompleksu składającego się z budynku głównego o nazwie Jutrzenka oraz obiektów połaczonych z centralnym podziemnymi korytarzami takich jak Hutnik, Hel, Zacisze, Tęcza, Wrzos, Zakład Przyrodoleczniczy oraz Pijalnia wód Mineralnych połączona z Biblioteką.

Po konsultacji z lekarzem i fizjoterapeutą w zależności od schorzeń dobierane mamy odpowidnie zabiegi. Jest tego sporo - lecznicze kąpiele np. w wodzie siarczkowej, basen rehabilitacyjny, natryski, bicze szkockie, basen rekreacyjny z jakuzi, borowiny, masaże lecznicze (klasyczne i mechaniczne), gimnastyka zespołowa, ćwiczenia indywidualne, krioterapia, laseroterapia, światłolecznictwo, elektrolecznictwo, krenoterapia czyli kuracja wodami leczniczymi, sauny, grota solna. Jak sami widzicie jest tego sporo choć niektóre z w/w ze względu na pandemię chwilowo były wyłączone z użytkowania).

W okresie normalnego funkcjonowania obiektu do dyspozycji gości jest również Aqapark ze Strafą Saun, Centrum SPA, kręgielnia z bilardem, bary, sale restauracyjno taneczne, kawiarnia pod Arkadami, PUB, sklep uzdrowiskowy Pewex, ale również kosmetyczka, fryzjer, jubiler, apteka no i bankomat.

Czyste, przestronne, komfortowo wyposażone pokoje z balkonami, łazienki z prysznicem w zależności pobytów znajdują się praktycznie w każdym budynku co pozwala na jednoczesne umieszczenie w Ośrodku blisko 1300 osób.

Budynek sam pracy nie zrobi. Pracuje tutaj spora grupa uśmiechniętych i energicznych ludzi. Począwszy do recepcji, przez lekarzy i wspaniałych fizjoterapeutów którzy robią całą pracę rehabilitacyjną. Serwis w Jadalni sprawnie i szybko obsługuje w trakcie jednej sesji posiłkowej ponad 200 osób, a na moim turnusie naliczyłem grup 5 więc od śniadania do kolacji ręce pełne roboty. Będąc na miejscu nie mogłem odpuścić sobie rozmowy z Zarządem, a że trafiła się możliwość to i tutaj spotkałem serdecznych i uśmiechniętych ludzi...

Naturalnie w okresie poza pendemicznym obiekt otwarty jest dla gości z zewnętrz. Liczne sale konferencyjne, bankietowe dają tutaj wiele możliwości, a wszystko w lesie z dala od zgiełku i miejskiego hałasu...

Jest pięknie - o mnie zadbał tutaj ZUS i może to będzie wylewne, ale dziękuję. Dbajcie o siebie, o własne zdrowie - Wojciech Świtała

https://uzdrowisko-wieniec.pl/galeria